AKTUALNOŚCI,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW

Kalendarz wydarzeń kulturalnych – rok szkolny 2020/2021

 

KALENDARZ WYDARZEŃ KULTURALNYCH w  SZKOLE PODSTAWOWEJ
im. IGNACEGO KRASICKIEGO w ROKU SZKOLNYM 2010/2021

 

 

APELE SZKOLNE

NAZWA APELU
SZKOLNEGO

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Rozpoczęcie roku szkolnego

 dla klas I – III

01. 09. 2020

dyrektor wicedyrektorzy

wychowawcy klas

Rozpoczęcie roku szkolnego
dla klas IV – VIII

01. 09. 2020

dyrektor wicedyrektorzy

wychowawcy klas

 Dzień Edukacji Narodowej

14. 10. 2020

J. Stępień

P. Chłodna – Chylińska

Święto Niepodległości

listopad 2020

S. Nowek  M. Nowak A. Kaczmarkiewicz – Schmidt
P. Chłodna – Chylińska

Jasełka

22. 12. 2020

A. Szulc M.Grabińska M. Kwiecień
 P. Chłodna – Chylińska

Przedstawienie Paschalne

04. 2020

nauczyciele religii
P. Chłodna – Chylińska

Apel ku czci Żołnierzy Niezłomnych

28. 02-01. 03. 2021

S. Nowek
P. Chłodna – Chylińska

Wiosenalia

21.03.2021

A. Kirol M. Matusiak M.Jagiełło-Królikowska
L. Warcholak M. Górecka A. Sawicka

Urodziny Naszej Szkoły – Ignacy Krasicki

30. 04. 2021

A. Lisowska M. Słomińska
M. Zięba- Borucińska A. Kirol M. Matusiak L. Warcholak

Zakończenie roku szkolnego
dla klas I -III

25. 06. 2021

wychowawcy klas III
P. Chłodna – Chylińska

Zakończenie roku szkolnego
dla klas IV – VII

25. 06. 2021

 

Zakończenie roku szkolnego klas VIII

25. 06. 2021

wychowawcy VIII i VII
P. Chłodna – Chylińska

 

 


UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

NAZWA UROCZYSTOŚCI

TERMIN

ODPOWIEDZIAŁNI

ELEKTRO – PATRIOTYZM. Alfons Hoffman – prekursor hydroenergetyki na Pomorzu.

wrzesień 2020

M. Osińska M. Nowak M. Zięba – Borucińska A. Pietrzak

Ślubowanie klas pierwszych

październik 2020

wychowawcy klas I

Teatralny Pasjans

wrzesień 2020

A. Pietrzak

Warsztaty poetyckie

Listopad – listopad 2020

M. Osińska M. Zięba- Borucińska

Kiermasz Bożonarodzeniowy

grudzień 2020

J. Stępień M. Król – Filutowska  M. Matusiak
M.Jagiełło- Królikowska

Szlachetna paczka

grudzień 2020

S U

WOŚP

styczeń 2021

J. Stępień M. Nowak M. Zięba- Borucińska M. Osińska
A. Lisowska M. Jagiełło-Królikowska P. Chłodna – Chylińska W. Chyliński P. Kiedyk

Kiermasz wielkanocny

kwiecień 2021

J. Stępień, M. Król – Filutowska

Dzień Autyzmu

kwiecień 2020

M. Jagiełło-Królikowska

Dzień Języków Obcych

marzec 2021

M. Węgrzyńska S. Głodowska
K. Michałowska K. Łuczak D. Liberacka B. Sienkiewicz

Paraolimpiada

maj 2021

 

Rowerowy maj

maj 2021

M.Jagiełło-Królikowska B. Sowa

Dzień Europy

maj 2021

M. Nowak

Dzień Dziecka

czerwiec 2021

J. Stępień M. Król – Filutowska

 

KONKURSY SZKOLNE W ŚWIETLICY

NAZWA KONKURSU

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Konkurs fotograficzno – plastyczny
pt. „Mój Pupil

październik 2020

nauczyciele świetlicy

konkurs fotograficzno – plastyczny
pt.„Moje ulubione miejsca w Straszynie”

listopada 202O

nauczyciele świetlicy

Konkurs plastyczny
pt. „Magiczne Anioły

grudzień 2020

nauczyciele świetlicy

Konkurs plastyczny
pt. „Przysłowia

styczeń 2021

nauczyciele świetlicy

Konkurs plastyczny pt. „Pani Wiosna”

marzec  2021

 nauczyciele świetlicy

Konkurs wiedzy ekologicznej
pt. „Na zielono

kwiecień  2021

nauczyciele świetlicy

 

    

 

KONKURSY SZKOLNE KLASY I-III SP

NAZWA KONKURSU

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Wakacyjne wspomnienia

wrzesień/październik 2020

J. Parkitna E. Solańska B. Sowa

 Międzynarodowa edycja „Przerwa na czytanie

wrzesień/październik 2020

E. Spirydowicz B. Rycyk

Konkurs różańcowy

październik 2020

nauczyciele religii

Konkurs plastyczny pt. „Kalendarz 2020

listopad/ grudzień 2020

M. Grabińska M. Kwiecień

Biblijny konkurs wojewódzko – metropolitalny

styczeń – maj 2021

nauczyciele religii

Konkurs na okładkę do książki

styczeń 2021

E. Spirydowicz A. Rycyk

Konkurs recytatorski

luty/marzec 2021

G. Iglińska D. Parzymies
B. Biała-Grzędzicka K. Topolewska
K. Szymanowicz

Gminny konkurs czytelniczy I-III

kwiecień 2021

M. Sajdak K. Łajewska
M. Matusiak

Konkurs matematyczny kl. II- III

kwiecień 2021

A.   Kirol M. Kwiecień A. Pasek

Konkurs plastyczny p. „Palma Wielkanocna”

kwiecień 2021

L. Warcholak M. Wróblewska

Konkurs logopedyczno – plastyczny

kwiecień / maj 2021

G. Iglińska K. Łajewska
B. Biała-Grzędzicka
K. Szymanowicz K. Topolewska

Konkurs plastyczno- literacki
pt. „Co było dalej…”

             maj 2021

M. Tymoszewska K. Topolewska
M. Zięba-Borucińska
B. Biała-Grzędzicka

Kapliczki Maryjne

maj 2021

nauczyciele religii

Gminny konkurs ortograficzny kl. II-III

maj 2021

A.   Sowa

Wielki maraton czytelniczy kl. II-III

cały rok

E. Spirydowicz B. Rycyk

Powiatowy konkurs czytelniczy
pt. „Z książką na Ty”

cały rok

E. Spirydowicz B. Rycyk

Konkurs fotograficzny

maj 2021

M. Jagiełło-Królikowska B. Sowa
B. Biała-Grzędzicka

Gminny konkurs ortograficzny kl. II-III

maj 2021

B.   Sowa M. Tymoszewska

Szkolny konkurs na dzienniczek lektur

wrzesień – maj

E. Spirydowicz A. Rycyk

Konkurs z informatyki pt. „Bezpieczny Internet – Strażnicy Internetu

cały rok

A.   Kwiatkowska

KONKURSY SZKOLNE W KLASACH IV – VIII SP

NAZWA KONKURSU

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Wordskake

wrzesień 2020

S. Głodowska

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

wrzesień 2020

nauczyciele matematyki

Międzynarodowa edycja „Przerwa na czytanie

wrzesień/październik 2020

E. Spirydowicz B. Rycyk

Wojewódzki konkurs „English Master”

październik 2020

M. Węgrzyńska

Wojewódzki konkurs recytatorski
pt. „Prozatorium”

październik/ listopad 2020

M. Zięba-Borucińska A. Małożewska               M. Słomińska M. Osińska

Kuratoryjny konkurs z języka polskiego

październik /listopad 2020

M. Osińska M. Zięba-Borucińska

Kuratoryjny konkurs z języka angielskiego

październik /listopad 2020

K. Łuczak J. Stępień

Kuratoryjny konkurs z matematyki

październik /listopad 2020

nauczyciele matematyki

Kuratoryjny konkurs z geografii

październik /listopad 2020

L. Rybak A. Gradel

Kuratoryjny konkurs z informatyki

listopad 2020

A.   Okrój A. Kwiatkowska

Moja ulubiona postać historyczna- prezentacja

listopad 2020

nauczyciele historii

Powiatowy konkurs lektorski

listopad 2020

wszyscy poloniści i biblioteka

Konkurs matematyczny

listopad 2020

B. Jakusz A. Lisowska

Szkolny konkurs lektorski

listopad 2020

M. Słomińska

Wojewódzkiego konkursu recytatorski

– eliminacje wewnątrzszkolne

listopad 2020

M. Słonimska           
       M. Zięba-Borucińska

Kuratoryjny Konkurs z Biologii

listopad 2020

D. Druszcz

„The Bat Kid“ – język angielski

listopad 2020

K. Łuczak J. Stępień

„Nasza Niepodległa”- konkurs poetycki

listopad 2020

M. Zięba-Borucińska

M. Słomińska A. Pietrzak

„Happy Kids”

listopad 2020

K. Łuczak J. Stępień

„Z Mikołajkiem na mikołajki”
konkurs tłumaczeniowy

grudzień 2020

S. Głodowska D. Liberacka

Flaga Union Jack kl. IV

styczeń/ luty 2021

D. Liberacka

Konkurs mitologiczny

styczeń/ marzec 2021

A. Małożewska M. Osińska

Konkurs wiedzy o Ignacym Krasickim

luty 2021

S. Głodowska M. Osińska

Konkurs “Happy English Time” kl. I-VIII

marzec 2021

A.   Kryger angliści

Konkurs pt. “Poliglota

marzec 2021

S. Głodowska, K. Michałowska,
M. Słomińsla

Gminny konkurs recytatorski

marzec 2021

 M. Osińska A. Gdaniec                        M. Zięba-Borucińska

Wojewódzki konkurs językowy                    „Z gramatyką na Ty”

marzec 2021

M. Zięba-Borucińska

M. Słomińska

Konkurs “Grammar Master”  kl. IV-VI

marzec 2021

J. Stępień

Wielki maraton czytelniczy –                   klasy IV-VI

cały rok

M. Osińska

Wielki maraton czytelniczy –                   klasy VII-VIII

cały rok

M. Zięba-Borucińska

Powiatowy konkurs czytelniczy
pt. „Z książką na Ty”

cały rok

E. Spirydowicz M. Osińska

Maraton matematyczny

cały rok

A.   Lisowska

Wojewódzki konkurs ortograficzny

-eliminacje szkolne

listopad/grudzień 2020

M. Zięba-Borucińska

Konkurs piosenki świątecznej

21 XII 2020

M. Węgrzyńska

Wojewódzki konkurs oratorski             „Stand up talk”- eliminacje wewnątrzszkolne

grudzień/marzec 2020

M. Węgrzyńska

Konkurs wiedzy obywatelskiej
i ekonomicznej

styczeń 2021

M. Nowak

Wojewódzki konkurs literacki            „Fabuła z kubka”

luty-marzec 2021

M. Słomińska M. Zięba-Borucińska

A. Pietrzak

Konkurs informatyczny pt. „Bądź bezpieczny w Internecie”

styczeń/ luty 2021

A.   Okrój A. Kwiatkowska

Wojewódzki konkurs recytatorski
w jęz. angielskim- eliminacje wewnątrzszkolne

luty 2021

M. Węgrzyńska

Konkurs z języka angielskiego

luty 2021

K. Łuczak J. Stępień

„Matematyka jest ciekawa” -konkurs wewnętrzny

marzec 2021

 nauczyciele matematyki

„Straszyn dawniej i dziś’

marzec 2021

L. Rybak

Szkolny konkurs językowy pt. „Poliglota”

marzec 2021

S. Głodowska K. Michałowska
M. Słomińska

Gminny konkurs językowy pt. „Poliglota”

kwiecień 2021

S. Głodowska K. Michałowska
M. Słomińska

Konkurs z języka angielskiego

„The big challenge…“

kwiecień 2021

K. Łuczak J. Stępień

Konkurs z chemii KOGA

kwiecień 2021

M. Kozikowska

Pisanka wielkanocna – Paint

kwiecień 2021

A.   Kwiatkowska

Konkurs plastyczno -literacki

kwiecień/ maj 2021

M. Tymoszewska

M. Zięba-Borucińska

Konkurs geograficzny

kwiecień/maj 2021

A.   Gradel L. Rybak

Gminny konkurs czytelniczy

maj 2021

M. Osińska

Konkurs z fizyki

maj 2021

K. Gutek

Konkurs fotograficzny

maj 2021

M. Jagiełło- Królikowska

Igrzyska wiedzy o ratownictwie
i obronie w gminie Pruszcz Gdański

czerwiec 2021

M. Nowak

Maraton czytelniczy w jęz. angielskim

cały rok

M. Węgrzyńska

Przyroda w obiektywie- „Przyroda
w moim mieście”
-prezentacja komputerowa- konkurs międzyszkolny

cały rok

A.   Kwiatkowska A. Gradel
A. Okrój

ZAWODY SPORTOWE w RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

NAZWA ZAWODÓW

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Sztafetowe biegi przełajowe dla chłopców

październik 2020

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Unihokej dla dziewcząt

październik 2020

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Unihokej dla chłopców

październik 2020

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców

listopad 2020

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Koszykówka 3×3 dziewcząt

listopad 2020

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Koszykówka 3×3 chłopców

listopad 2020

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Dwa ognie
dziewcząt

grudzień 2020

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Dwa ognie
chłopców

grudzień 2020

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Piłka siatkowa 4-ki dziewcząt

luty 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Piłka siatkowa 4-ki chłopców

luty 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Piłka ręczna dziewcząt

luty 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Piłka ręczna chłopców

luty 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Drużynowe biegi przełajowe
dziewcząt i chłopców

marzec 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Koszykówka dziewcząt

kwiecień 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Koszykówka chłopców

kwiecień 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Gry i zabawy
Sztafety sprawnościowe

kwiecień 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Piłka nożna dziewcząt

kwiecień 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Piłka nożna chłopców

kwiecień 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Czwórbój lekkoatletyczny
dziewcząt i chłopców

maj 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Trójbój lekkoatletyczny
dziewcząt i chłopców

maj 2021

nauczyciele wychowania fizycznego