AKTUALNOŚCI,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW,  KONKURSY,  SERCE SZKOŁY

Kalendarz wydarzeń kulturalnych w roku szkolnym 2021/2022

KALENDARZ WYDARZEŃ KULTURALNYCH W  SZKOLE PODSTAWOWEJ
IM. IGNACEGO KRASICKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

APELE SZKOLNE

NAZWA ALELU
SZKOLNEGO

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2021

dyrektor wicedyrektorzy

wychowawcy klas

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2021

P. Chłodna – Chylińska

Święto Niepodległości

10 listopada 2021

S. Nowek  M. Nowak

A. Kaczmarkiewicz

– Schmidt
P. Chłodna – Chylińska

Jasełka

22 grudnia 2021

M. Grabińska M. Kwiecień
 P. Chłodna – Chylińska

Apel ku czci Żołnierzy Niezłomnych

01 marca 2022

S. Nowek
P. Chłodna – Chylińska

Przedstawienie Paschalne

14 kwietnia 2022

nauczyciele religii
P. Chłodna – Chylińska

Zakończenie roku szkolnego
dla klas I -VII

24 czerwca 2022

wychowawcy klas

Zakończenie roku szkolnego klas VIII

24 czerwca 2022

wychowawcy VIII i VII
P. Chłodna – Chylińska


UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

NAZWA UROCZYSTOŚCI

TERMIN

ODPOWIEDZIAŁNI

Festiwal Chillout

wrzesień 2021

A. Pietrzak

Ślubowanie klas pierwszych

październik 2021

wychowawcy klas I

Dzień Osób z Afazją Rozwojową

1 października 2021

A. Gerlej K. Kornecka

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

październik 2021

 A. Gerlej K. Kornecka

Edukacja morska

październiki – czerwiec

A.   Pietrzak

Warsztaty poetyckie

listopad 2021

M. Osińska

M. Zięba- Borucińska

Święto postaci z bajek i baśni

listopad 2021

wychowawcy klas I-III

Kiermasz Bożonarodzeniowy

grudzień 2021

J. Stępień

M. Król – Filutowska 

M. Matusiak
M. Jagiełło- Królikowska

Szlachetna paczka

grudzień 2021

S U
A. Kwiecień M. Nowak

A. Kryger

WOŚP

styczeń 2022

J. Stępień M. Nowak

M. Zięba- Borucińska

M. Osińska
A. Lisowska

M. Jagiełło-Królikowska

P. Chłodna – Chylińska

W. Chyliński P. Kiedyk

Światowy Dzień Chorób Rzadkich

luty 2022

A. Gardej K. Kornecka

Wiosenalia

21.03.2022

A. Kirol M. Matusiak
L. Warcholak M. Górecka

A. Sawicka

Światowy Dzień Zespołu Downa

marzec 2022

A. Gerlej K. Kornecka

Kiermasz wielkanocny

kwiecień 2022

J. Stępień,

M. Król – Filutowska

Dzień Autyzmu

kwiecień 2022

M. Jagiełło-Królikowska

J. Stepień A. Gerlej
B. Biała- Grzędzicka

K. Kornecka

Dzień Języków Obcych

marzec 2022

M. Węgrzyńska

S. Głodowska

– Olszewska

J. Biedrzycka
K. Michałowska

K. Łuczak D. Liberacka

Paraolimpiada

maj 2022

A. Kwiecień

M. Król –

Filutowska

M. Betscher – Karpińska

Dzień Godności Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną

maj 2022

A. Gerlej K. Kornecka

Rowerowy maj

maj 2022

A. Patyna

wychowawcy klas I-III

Dzień Dziecka

czerwiec 2022

J. Stępień

M. Król – Filutowska


KONKURSY GMINNE DLA KLAS I-III

NAZWA KONKURSU

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

„Mój kalendarz” konkurs plastyczny

grudzień 2021

M. Grabińska M. Kwiecień

„Mistrz pięknego pisania” kl. II i III konkurs kaligrafii

styczeń 2022

A. Kirol M. Matusiak

L. Warcholak

„Palma wielkanocna” konkurs plastyczny

kwiecień 2022

M. Tymoszewska M. Wróblewska

K. Łajewska

„Robaki, ptaki i inne zwierzaki” konkurs fotograficzny

maj 2022

Kirol M. Matusiak

L. Warcholak


KONKURSY GMINNE DLA KLAS IV-VIII

NAZWA KONKURSU

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Gminny konkurs z języka angielskiego „Brainy Revolution”

marzec 2022

D. Liberacka K. Łuczak
J. Stępień M. Węgrzyńska

Gminny konkurs językowy pt. “Poliglota

kwiecień 2021

S. Głodowska – Olszewska,
K. Michałowska, M. Słomińska

Gminny konkurs matematyczny

maj 2022

B. Jakusz A. Lisowska K. Pasztaleniec

KONKURSY KURATORYJNE DLA KLAS IV-VIII – ETAP SZKOLNY

NAZWA KONKURSU

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Konkurs z języka polskiego

październik / listopad 2021

M. Osińska M. Zięba- Borucińska

Konkurs z języka angielskiego

październik / listopad 2021

K. Łuczak M. Węgrzyńska

Konkurs z języka niemieckiego

październik 2021

K. Michałowska J. Biedrzycka J. Jurek

Konkurs z historii

październik 2021

M. Nowak S. Nowek
A. Schmidt – Kaczmarkiewicz

Konkurs z matematyki

październik / listopad 2021

A. Lisowska K. Pasztaleniec

Konkurs z geografii

październik / listopad 2021

L. Rybak A. Gradel

Konkurs z biologii

listopad 2021

D. Druszcz

Konkurs z fizyki

październik 2021

K. Gutek

Konkurs z chemii

październik 2021

M. Kozikowska

Konkurs z informatyki

listopad 2021

A. Okrój A. Kwiatkowska

 

KONKURSY SZKOLNE W ŚWIETLICY

NAZWA KONKURSU

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

„Przyroda w kolorach” konkurs plastyczny

październik 2021

nauczyciele świetlicy

„Zwierzęta świata” konkurs plastyczny

listopada 2021

nauczyciele świetlicy

„Ozdoby świąteczne” konkurs plastyczny

grudzień 2021

nauczyciele świetlicy

„Jak dbać o zdrowie” konkurs plastyczny

styczeń 2022

nauczyciele świetlicy

„Pojazd przyszłości” konkurs plastyczny

kwiecień 2022

nauczyciele świetlicy

„Mój pomysł na wakacje” konkurs plastyczny

czerwiec 2022

nauczyciele świetlicy

KONKURSY SZKOLNE KLASY I-III

NAZWA KONKURSU

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Wakacyjne wspomnienia

wrzesień/październik 2021

E. Solańska B. Sowa L. Warcholak

Konkurs różańcowy

październik 2021

nauczyciele religii

Biblijny konkurs wojewódzko – metropolitalny
etap szkolny

styczeń – maj 2022

nauczyciele religii

Szkolny konkurs na dzienniczek lektur dla kl. I – III

styczeń – marzec

E. Spirydowicz A. Rycyk

Gminny konkurs recytatorski
etap szkolny

luty/marzec 2022

G. Iglińska D. Parzymies
K. Topolewska

Gminny konkurs czytelniczy I-III
etap szkolny

kwiecień 2022

M. Sajdak K. Łajewska
M. Matusiak

Konkurs matematyczny kl. II- III

kwiecień 2022

A. Kirol M. Kwiecień A. Pasek

Konkurs logopedyczno – plastyczny

kwiecień / maj 2022

G. Iglińska K. Łajewska
K. Topolewska

Konkurs plastyczno- literacki
pt. „Co było dalej…”

maj 2022

M. Tymoszewska
K. Topolewska

Kapliczki Maryjne

maj 2022

nauczyciele religii

Konkurs fotograficzny

maj 2022

M. Jagiełło-Królikowska
B. Biała-Grzędzicka

Gminny konkurs ortograficzny kl. II-III
etap szkolny

maj 2022

B. Sowa M. Tymoszewska
K. Łajewska

Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”

czerwiec 2022

M. Wróblewska B. Biała – Grzędzicka
K. Łajewska

Wielki Maraton Czytelniczy kl. II-III
etap szkolny

cały rok

E. Spirydowicz B. Rycyk

KONRURSY SZKOLNE W KLASACH IV – VIII SP

NAZWA KONKURSU

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Pocztówka z wakacji
w języku angielskim

wrzesień 2021

S. Głodowska – Olszewska

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 październik 2021

nauczyciele matematyki

Wojewódzki konkurs recytatorski
pt. „Prozatorium” – etap szkolny

październik/ listopad 2021

M. Zięba- Borucińska A. Małożewska               M. Słomińska

Gminny konkurs matematyczny
etap szkolny

listopad 2021

B. Jakusz A. Lisowska K. Pasztaleniec

Szkolny konkurs lektorski

listopad 2021

M. Słomińska

„The Bat Kid“ – język angielski

listopad 2021

K. Łuczak J. Stępień

„Happy Kids”

listopad 2021

K. Łuczak J. Stępień

Gminny konkurs językowy pt. “Poliglota”
etap szkolny

listopad 2021

S. Głodowska – Olszewska,
K. Michałowska, M. Słomińska

Wojewódzki konkurs ortograficzny
etap szkolny

listopad/grudzień 2021

M. Zięba- Borucińska
A. Pietrzak

„Z Mikołajkiem na mikołajki”-
konkurs tłumaczeniowy

grudzień 2021

S. Głodowska D. Liberacka

Konkurs na zakładkę do książki dla kl. IV- VIII

styczeń 2022

E. Spirydowicz A. Rycyk

Szkolny konkurs „English Master”

styczeń 2022

M. Węgrzyńska D. Liberacka

Flaga Union Jack kl. IV

styczeń/ luty 2022

D. Liberacka

Wojewódzki konkurs mitologiczny
etap szkolny

styczeń/ marzec 2022

M. Zięba- Borucińska J. Wilma
J. Adamczyk

Konkurs wiedzy o Ignacym Krasickim

luty 2022

S. Głodowska – Olszewska M. Osińska

Konkurs “Happy English Time” kl. I-VIII

marzec 2022

nauczyciele j. angielskiego A. Kryger

Gminny konkurs recytatorski
dla klas IV – VIII – etap szkolny

marzec 2022

M. Słomińska M. Osińska

Konkurs pt. “Picture dictionary”

marzec 2022

J. Stępień

“Wielkanocna Kartka w MS Paint” kl. IV

kwiecień 2022

A. Kwiatkowska A. Okrój

„Duszki w akcji” Gra w scratch
kl. V – VI

II semestr

A. Kwiatkowska

„Orzeł informatyczny”

II semestr

A. Kwiatkowska

Wielki Maraton Czytelniczy –                   klasy IV-VI etap szkolny

cały rok

M. Osińska

Wielki Maraton Czytelniczy –                   klasy VII-VIII etap szkolny

cały rok

M. Zięba-Borucińska J. Adamczyk

Maraton matematyczny

cały rok

A. Lisowska

Konkurs piosenki świątecznej

 XII 2021

M. Węgrzyńska

Konkurs informatyczno – geograficzny pt. „W obiektywie”- prezentacja multimedialna

listopad/grudzień 2021

A. Kwiatkowska A. Gradel

Wojewódzki konkurs języka angielskiego pt. „Jestem lingwistą”
dla kl. VII etap szkolny

styczeń 2022

M. Węgrzyńska

Konkurs na gazetkę informacyjną związaną z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją

luty 2022

A. Gardej K. Kornecka

Konkurs recytatorski
w jęz. angielskim

luty 2022

M. Węgrzyńska

Konkurs z języka angielskiego

luty 2022

K. Łuczak J. Stępień

Gminny konkurs ortograficzny
kl. VII –VIII etap szkolny

marzec 2022

M. Osińska A. Pietrzak

„Matematyka jest ciekawa”

marzec 2022

nauczyciele matematyki

„Straszyn dawniej i dziś”

marzec 2022

L. Rybak

Konkurs biologiczny dla kl. VI – VIII

marzec 2022

D. Druszcz

Konkurs z języka angielskiego

„The big challenge…“

kwiecień 2022

K. Łuczak J. Stępień

Konkurs z chemii KOGA

kwiecień 2022

M. Kozikowska

Konkurs geograficzny

Kwiecień / maj 2022

A. Gradel L. Rybak

Konkurs wiedzy o niepełnosprawności związany z Dniem Godności Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną

maj 2022

A. Gardej K. Kornecka

Gminny konkurs czytelniczy
etap szkolny

maj 2022

J. Adamczyk J. Wilma

Konkurs z fizyki

maj 2022

K. Gutek

Maraton czytelniczy w jęz. angielskim dla kl. V – VI

cały rok

M. Węgrzyńska

ZAWODY SPORTOWE W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

NAZWA ZAWODÓW

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

Sztafetowe biegi przełajowe dla chłopców

październik 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Unihokej dla dziewcząt

październik 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Unihokej dla chłopców

październik 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców

listopad 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Koszykówka 3×3 dziewcząt

listopad 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Koszykówka 3×3 chłopców

listopad 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Dwa ognie
dziewcząt

grudzień 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Dwa ognie
chłopców

grudzień 2021

nauczyciele wychowania fizycznego

Piłka siatkowa 4-ki dziewcząt

luty 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Piłka siatkowa 4-ki chłopców

luty 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Piłka ręczna dziewcząt

luty 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Piłka ręczna chłopców

luty 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Drużynowe biegi przełajowe
dziewcząt i chłopców

marzec 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Koszykówka dziewcząt

kwiecień 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Koszykówka chłopców

kwiecień 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Gry i zabawy
Sztafety sprawnościowe

kwiecień 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Piłka nożna dziewcząt

kwiecień 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Piłka nożna chłopców

kwiecień 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Czwórbój lekkoatletyczny
dziewcząt i chłopców

maj 2022

nauczyciele wychowania fizycznego

Trójbój lekkoatletyczny
dziewcząt i chłopców

maj 2022

nauczyciele wychowania fizycznego