Archiwum

Rowerowy Maj

Nasza szkoła bierze udział w kampanii Rowerowy Maj.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Rodzice uczniów chętnych do wzięcia udziału w rowerowym maju proszeni są o podpisanie i dostarczenie do sekretariatu szkoły podpisanej zgody, która do pobrania jest na stronie szkoły w zakładce- DLA RODZICÓW- DOKUMENTY SZKOŁY
Więcej informacji o kampanii oraz regulamin znaleźć można na poniższych stronach.
https://rowerowymaj.eu/do-pobrania/#dok-regulamin
https://rowerowymaj.eu/