AKTUALNOŚCI,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW

Szlachetna Paczka 2023 – Darczyńca dla Magdy i Pawła z córkami

Pani Magda, 30 lat
Mąż Paweł, 34 lat
Córka Ania, 11 lat
Córka Hania, 9 lat

Historia Rodziny

Historia, jaką pisze małżeństwo Magdy i Pawła wraz z córkami Anią i Hanią jest niezwykle wyjątkowa. Jeszcze kilka lat temu była to aktywna rodzina, w której niczego nie brakowało. Małżeństwo z sukcesem prowadziło swoją działalność, a zarazem poświęcało uwagę rozwojowi swoich córek. Niestety, kilka lat temu Magda poważnie zachorowała: problemy z kręgosłupem i inne towarzyszące schorzenia o ostrym przebiegu skutkują tym, że została wyłączona z życia zawodowego, a samodzielne poruszanie się stało się niemożliwe. Magda porusza się przy pomocy wózka lub chodzika, codziennie wymaga cewnikowania oraz stałej opieki lekarzy. Dodatkowo córki borykają się z przewlekłymi schorzeniami, Ania potrzebuje specjalnego żywienia z uwagi na nietolerancję pokarmową a Hania zmaga się z astmą. Niemniej jednak, są one silne, samodzielne i każdego dnia wspierają swoją mamę w trudnej codzienności. Aby spiąć domowy budżet, pan Paweł pracuje w zwiększonym wymiarze czasu. Małżeństwo poszukuje pomocy u wielu specjalistów, z nadzieją, że Magda, choć częściowo, będzie mogła odzyskać niezależność. Mimo trudności, ta młoda kobieta ma przed sobą całe życie, a jej największą siłą i motywacją są mąż i córki.

Codzienność Rodziny

Każdy dzień w tej wyjątkowej rodzinie to walka o normalność. Paweł jest niezwykle wspierającym, kochającym mężem i ojcem. Poza pracą zawodową, na jego barkach spoczywa organizacja całego dnia, w szczególności odwożenie córek do szkoły i żony na rehabilitację. Wydatki związane z codziennymi zajęciami u fizjoterapeutów, lekami, sprzętem rehabilitacyjnym i specjalistycznymi produktami higienicznymi generują przerażająco wysokie koszty i pochłaniają cały budżet domowy. Miesięczny przychód rodziny wynosi łącznie 7438 zł, wydatki stanowią 7340 zł, a na jednego członka rodziny pozostaje 24 zł. Choroba Magdy wiąże się z ogromnym bólem, jednak mimo niepełnosprawności i wielu schorzeń, Magda emanuje radością. Codziennie obdarza uśmiechem i wsparciem tych, których spotyka w szpitalu. Czuje wdzięczność wobec ludzi, którzy ją otaczają, zwłaszcza wobec swojego męża i córek. Pomimo licznych ograniczeń, dla małżeństwa priorytetem jest zapewnienie córkom normalnego życia i możliwości realizacji pasji. Ania rozwija swoje zainteresowania w rysowaniu i trenowaniu piłki ręcznej, a Hania uczęszcza na zajęcia taneczne. Ta rodzina zasługuje na szczęśliwe życie.

 Trzy kluczowe potrzeby

  • Pralko-suszarka – Wyposażenie mieszkania, które ułatwi codzienne funkcjonowanie osobie z niepełnosprawnością. Rozmiar standardowy.

  • Wkładki TENA Lady slim Ultra mini plus 

    Ponieważ Pani zużywa bardzo dużo wkładek, potrzebujemy około 30 paczek.
  • Buty sportowe na halę dla starszej córki (jasna podeszwa) do treningów piłki ręcznej, rozm. 38, nie różowe.
     
 To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny  

Pozostałe potrzeby rodziny

Żywność trwała

Ryż biały parboiled
Mleko bez laktozy
Herbata w saszetkach: earl grey i czarna
Kawa rozpuszczalna
Płatki śniadaniowe cornflakes najzwyklejsze, bez dodatków (tylko takie!, ze względu na brak barwnika)
płatki owsiane górskie (górskie a nie błyskawiczne)
Musli,
Majonez Winiary,
Ketchup Włocławek łagodny w tubce
Makaron nitki do rosołu, kilka opakowań (rodzina lubi robić zupy ;p)
Cukier biały
Olej rzepakowy

Specjalne wymagania: Nietolerancja na marchewkę beta karoten, wyciąg z marchewki zwykłej i czarnej E160A u jednej z córek.

 

Środki czystości

Szampon do włosów uniwersalny (np. z aloesem), aby cała rodzina mogła używać jednego (nie taki np do włosów farmowanych, tylko uniwersalny)
Żel pod prysznic
Dwa owocowe kremy do rąk dla dziewczynek
Chusteczki nawilżane
Kapsułki lub żel do prania ubrań
Płyn do płukania tkanin
Antyperspirant w kulce (np. Nivea garden)

Płyn micelarny  Mixa Sensitive Skin Expert (taka butelka: https://www.madlensklep.pl/product-pol-13732-MIXA-Senstivie-Skin-Expert-Plyn-Micelarny-Do-Twarzy-I-Oczu-Dla-Doroslych-I-Dzieci-400ml.html)

Płyn do higieny intymnej Lactacyd Femina z pompką (do nabycia np w Rossman), 


Odzież

Hania: Kurtka zimowa, rozmiar 146cm, półsportowa, kolor ciemniejszy, np. fiolet, róż
Magda: Legginsy na rehabilitację, rozmiar L, cienkie leginsy sportowe, syntetyczne, mogą być kolorowe, inne niż bawełniane.
Paweł: Koszulka /t-shirt, rozmiar L, koszulki bawełniane z krótkim rękawem, kolor ciemniejszy, bez wzorów lub z neutralnymi wzorami
Paweł: Czapka czarna, rozmiar uniwersalny dla dorosłego mężczyzny, obwód 56cm

Materiały szkolne

Szkocownik A4
Ołówki automatyczne z wkładami
Długopisy zmazywalne z wkłądami lub same wkłady 0,7
Kredki ołówkowe dla artystów (takie grubsze)
Blok techniczny biały,
Farby akrylowe w tubkach

Wyposażenie mieszkania

4 sztuki pościeli o wymiarach 160 x 200;
Ręczniki kąpielowe większe, np. 140 x 70cm

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Opiekacz do kanapek
Bieżnia ze zginanymi rączkami od 120kg, 
 

Inne potrzeby materialne

Karma dla królika Versele Laga Kuni Sensitive,

 

Szczególne upominki

Magda i Paweł: Randka niespodzianka dla pary, np bilety/voucher na koncert, kino, do restauracji

Ania: Karta podarunkowa do empika na zakup ksiażek

Hania: Enchantimals Rodzina Liski Fennec Fox Lalka + figurki HNT60 (koniecznie ten model, aby uzupełnić kolekcję!:))