AKTUALNOŚCI,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW,  KONKURSY

Konkurs biologiczno-plastyczny dla klas 4-8

Z okazji Światowego Dnia Drzewa, które przypada w tym roku 10. października ogłaszamy konkurs plastyczno-biologiczny dla klas 4-8, który ma na celu zapoznanie się z gatunkami drzew i krzewów występujących w Polsce i rozpoznanie ich na podstawie kształtu ich liści.
 
Na kartce o dowolnym wymiarze, wtórnego użytku (może to być wcześniejsza praca plastyczna) przymocowujemy liście,które mają przybrać kształt zwierząt.
 
Dołączamy do tego karteczkę przymocowaną do pracy, która objaśnia jakie gatunki drzew i krzewów zostały w tej pracy wykorzystane,do pomocy można wykorzystać szeroko stosowane aplikacje rozpoznające gatunki organizmów żywych oraz dostępną literaturę o drzewach i krzewach zarówno online jak też i w wersji papierowej.
Zachęcamy do zabawy.
 
Wasze prace zostaną wyeksponowane w postaci kolażu na korytarzach szkolnych, na najciekawsze prace czekają nagrody biologiczno-plastyczne.
 
Prace należy przynosić do wychowawców, wychowawcy klas przekażą je Pani Beacie Sienkiewicz.
Pamiętajcie, aby z tyłu pracy umieścić imię, nazwisko i klasę.
Ostateczny termin przynoszenia prac to 18.10.21r.