Osiągnięcia Rady Rodziców w roku szkolnym 2017/2018

Członkinie i członkowie Rady Rodziców w różny sposób niemal codziennie angażują się w życie swoich klas i całej szkoły. Dzięki regularnym zebraniom, skutecznemu diagnozowaniu problemów szkoły i wspólnemu działaniu udaje nam się co roku robić więcej dla naszej szkoły i społeczności.
Do szczególnych osiągnięć Rady Rodziców w ubiegłym roku szkolnym zaliczamy:

• pozyskanie komputerów z firmy Intel,
  • pozyskanie grantu od firmy Lotos na gry podłogowe i kącik relaksu dla dzieci,
  • dofinansowanie naklejek podłogowych i schodowych,
  • zadbanie o bezpieczeństwo dzieci – korespondencja z Zarządem Dróg Wojewódzkich skutkujące obietnicą zamontowania świateł spowalniających przy ulicy Starogardzkiej,
  • negocjacje w sprawie Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania,
  • pilotażowy zakup szczoteczek do fluoryzacji celem zwiększenia higieny,
  • nawiązanie współpracy z samorządem uczniowskim i wspólne projekty,
  • sklepik i zmiana asortymentu zgodnie z ankietami przeprowadzonymi wśród uczniów i rodziców – w trakcie realizacji,
  • nowa strona www wykonana przez członkinię Rady Rodziców,
  • sukces w sprawie boiska, petycje, czynny udział w negocjacjach,
  • patrole straży gminnej i policji na ul. Jana Pawła II i ul. Piaskowej,
  • warsztaty psychologiczne dla nauczycieli i dzieci (emocje, agresja) – pilotażowy program od września 2018,
  • zakup mega klocków do świetlicy,
  • pozyskiwanie sponsorów,
  • organizacja dnia dziecka,
  • zakup przenośnej skrzynki elektrycznej na potrzeby szkolnych imprez okolicznościowych,
  • dofinansowanie zakupu nagród książkowych na zakończenie roku szkolnego,
  • dofinansowanie lekcji muzealnych dla uczniów,
  • przegląd ofert i zmiana fotografa, który będzie wykonywał zdjęcia szkolne uczniów w roku 2018/2019,
  • współudział przy organizacji kiermaszów mających miejsce na terenie szkoły,
  • WOŚP,
  • uczestnictwo przy inicjatywie Szlachetna Paczka,
  • zainicjowanie maratonu pisania listów Amnesty International,
  • rozmowy z Urzędem Gminy i policją skutkujące m.in. nowym oznakowaniem przejść dla pieszych, parkingu i skrzyżowania na ul. Jana Pawła II,
  • nawiązanie świetnej współpracy z samorządami szkolnymi oraz ich opiekunami, szukanie wspólnych rozwiązań i inicjatyw.

Tak duża aktywność Rady Rodziców nie byłaby możliwa, gdyby nie wpłaty składek od części rodziców uczniów naszej szkoły i ich bezpośredniej aktywności i wsparcia dla naszych działań. Bardzo za to dziękujemy.

Wszystkich rodziców zachęcamy do opłacenia składek na Radę Rodziców w roku szkolnym 2018/2019, ponieważ będziemy mogli zrobić jeszcze więcej.

Roczna składka wynosi 50 zł od dziecka.

W przypadku uczęszczania do szkoły więcej niż jednego dziecka pozostającego pod prawną opieką danego opiekuna / opiekunów, składka wynosi: 50 zł na pierwsze dziecko i 10 zł na każde kolejne dziecko.

Składki można wpłacać przelewem na konto bankowe.

NR KONTA: 79 8309 0000 0084 5043 3000 0010 (Bank Spółdzielczy w Sztumie)
W tytule: imię i nazwisko dziecka, klasa.

Opłaty przyjmuje też przedstawiciel Rady w danej klasie.

przy SP w Straszynie