AKTUALNOŚCI,  AKTUALNOŚCI BIBLIOTECZNE,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW

Warsztaty czytelnicze

WARSZTATY CZYTELNICZE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W dniu 29 kwietnia biblioteka szkolne gościła przedstawicieli wydawnictwa Zakamarki.

Pan Maciej i Pani Beata przeprowadzili warsztaty czytelnicze dla uczniów klas 5. Tematem zajęć była twórczość szwedzkiego autora Martina Widmarka.
Uczniowie poznali bohaterów książki  „Antykwariat pod błękitnym lustrem”.

Dawid i Larisa to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.
Dawid i Larisa to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

Zapraszamy do wypożyczania pozostałych książek wydawnictwa Zakamarki!

biblioteka szkolna