AKTUALNOŚCI,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW

Konkurs Kaligraficzny

Konkurs Kaligraficzny! ✒️

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w Konkursie Kaligraficznym proszę o zgłoszenie się do mnie poprzez dziennik elektroniczny do 11 stycznia. W zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko i klasę. 😉 Osoby chcące wziąć udział w konkursie otrzymają zgody do podpisania.

Pierwszy etap szkolny odbędzie się jeszcze przed feriami (w ostatnim tygodniu ferii). Dokładne szczegóły podam niebawem. 🙂

Zachęcam do zapoznania się z regulaminem konkursu dostępnym na Facebooku „Piórem i Pazurem”.

CYTATY DO NAPISANIA

W etapie szkolnym:
👉 „I znów poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie tego, co jest bardzo blisko.” Kornel Makuszyński, „120 przygód Koziołka Matołka”

W etapie wojewódzkim:
👉 „Przecie każda książka jest żywym stworzeniem… Każda ma duszę i każda ma serce.” Kornel Makuszyński, „Szatan z siódmej klasy”

W etapie ogólnopolskim:
👉 „Fiołki są piękniejsze od wszystkich diamentów świata! A czyste serce czerwieńsze od wszystkich rubinów…”. Kornel Makuszyński, „Szatan z siódmej klasy”

Szczegóły dotyczące prac:
1) Tekst należy napisać piórem maczanym, piórem wiecznym, brushpenami lub pisakami kaligraficznymi na gładkiej kartce formatu A4 jednostronnie. Prace pisane długopisami, cienkopisami lub piórami zmywalnymi nie będą brane pod uwagę (całkowity zakaz używania korektora)
2) Prace mogą być napisane atramentem w dowolnym kolorze.
Do tworzenia inicjałów, iluminacji i bordiur można użyć dowolnych przyborów i narzędzi.
3) Elementy graficzne nie mogą przekraczać powierzchni ¼ pracy.
4) Elementy liternicze (rysowane litery) nie mogą przekraczać ¼ części kaligraficznej.

Czekam na chętne osoby 🙂

Justyna Wilma