AKTUALNOŚCI,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW

Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski

                                                                   

                                                                    23 marca 2023r. w Szkole Podstawowej w Wiślince odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 5-8. Recytowali oni samodzielnie wybrane wiersze i fragmenty prozy. Repertuar wybranych utworów był bardzo bogaty i wymagający. Rozpoczynały go wiersze Szymborskiej, Barańczaka
i Tuwima. „Dialog z pluskwą” Kerna połączono z  fragmentem „Pinokia” Collodi
albo „Lament męża koniary” Stowe z „Chcę być koniem” Mrożka. Również uczniowie przypomnieli „Panią Twardowską” Mickiewicza czy „Hymn” Słowackiego. Wysychaliśmy „Kamieni na szaniec” Kamińskiego, „Małego Księcia” Exupery` ego, a nawet „Przedwiośnia” Żeromskiego.

                                             W skład jury weszli: Andrzej Chmielewski wicewójt gminy Pruszcz Gdański, Eugeniusz Sienkiewicz gdański aktor, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Borkowie i Przejazdowie. Komisja oceniała dobór wiersza i fragmentu prozy, wzorowe opanowanie utworu, dykcję, postawę recytatora i interpretację utworu. Podczas konkursu poziom recytacji był zdumiewająco wysoki. Nasi uczniowie zebrali laury.

Oto wyniki pracy jury: 

Na poziomie klas piątych:

Antonina Wolska z 5a zajęła 1 miejsce.

Na poziomie klas szóstych:

Tymon Witkowski z 6d zajął 3 miejsce.

Na poziomie klas siódmych:

Karolina Brzęczek – EklØv z 7b zajęła 1 miejsce.

Na poziomie klas ósmych:

Flawia Sajdłowska z 8e zajęła 1 miejsce.

                                             Dyrekcja i nauczyciele są dumni z zajęcia czołowych miejsc przez naszych uczniów w konkursie recytatorskim w Wiślince. Jestem wdzięczna i bardzo dziękuję Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Jestem pod wielkim wrażeniem ich wystąpień! Aż niewiarygodne, że mamy tak zdolnych uczniów! Wielkie brawa!!

Monika Osińska