AKTUALNOŚCI,  AKTUALNOŚCI BIBLIOTECZNE,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW

Wielki Maraton Czytelniczy dla Najmłodszych

Wielki Maraton Czytelniczy dla Najmłodszych „Spotkacie Nowych Przyjaciół”

–  wyniki

12 kwietnia uczestniczy Maratonu Czytelniczego dla klas drugich i trzecich napisali ostatni test. Możemy zatem uznać, że tegoroczna rywalizacja naszych najmłodszych czytelników została ukończona.

W tym roku szkolnym w Maratonie wzięło udział 36 uczniów. Nie było łatwo, wśród lektur były książki trudne do zdobycia, wymagające uwagi i skupienia, czasami trzeba było prosić dorosłych o wsparcie. Były też pozycje będące kontynuacją lektur już znanych i lubianych. Taka różnorodność sprawiła, że każdy z uczestników znalazł pozycję, która mu najbardziej odpowiadała.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i uporu w dążeniu do realizacji podjętego we wrześniu wyzwania.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodzin naszych zawodników – za ich zaangażowanie i wsparcie na co dzień.

Przedstawiamy zwycięzców:

1. miejsce – Kornelia S. kl. 2b – 121 pkt.
  2. miejsce – Oliwia L. kl. 2c – 112 pkt.
  3. miejsce – Nadia Ł.. kl. 3d – 110 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Szczegółowe wyniki do wglądu w bibliotece szkolnej.

Pamiętajcie – niezależnie od ilości zdobytych punktów każdy z Was jest wygranym, bo jak stwierdził Henryk Sienkiewicz – „Gdy ktoś czyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie – wygra”.

Zapraszamy do udziału w Maratonie Czytelniczym w kolejnym roku szkolnym – nauczycielki biblioteki szkolnej.