AKTUALNOŚCI,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW,  SERCE SZKOŁY

Ruszamy ze Szlachetną Paczką

„Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, to akcja dzięki której konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi”.
 
Drodzy Państwo kolejny raz zostaliśmy Darczyńcą w projekcie Szlachetna Paczka, postanowiliśmy wesprzeć jedną
z rodzin, aby śmielej mogła walczyć o swoją przyszłość. Chcielibyśmy aby magia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia sprawiła, że i dla Nich na niebie zabłyśnie gwiazdka.
 
Zwracamy się zatem do Państwa z gorącą prośbą, abyście wspólnie z nami podjęli wysiłek przygotowania prawdziwych prezentów dla osób, które wierzą w dobro drugiego człowieka, być może radość pomagania sprawi, że zasiądą do wigilijnego stołu z nadzieją na lepsze jutro.
 
Wiemy, że razem możemy to zrobić, sprawmy aby zadziały się cuda😍💞
Wszelkie informacje i zbiórka:
Anna Kwiecień 1c sala 106
Monika Betscher-Karpinska-Psycholog
 
Historia Rodziny:
Z powodu przewlekłej choroby mężczyzna stracił możliwość przemieszczania się na własnych nogach, a jego pasją została muzyka – w szczególności granie na gitarze i śpiewanie. Niestety kilka miesięcy temu przeszedł udar, który odebrał mu władanie nad ręką, a co za tym idzie możliwość gry na gitarze. Granie dla przechodniów dawało mężczyźnie poczucie bycia potrzebnym i docenionym. Z powodu pogorszenia stanu zdrowia większość czasu spędza w domu, przez co czuje się samotny i odizolowany. Niedowład wpłynął również na jego codzienne życie, ponieważ obecnie do prawie każdej czynności potrzebuje pomocy drugiej osoby – swojej ukochanej żony, która całodobowo opiekuje się mężem i dba o dom. Rodzina utrzymuje się z renty oraz zasiłku opiekuńczego (1870 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz leczenia (1474 zł) na jednego członka rodziny przypada 198 zł.
 
Razem  tworzą piękną rodzinę, darząc siebie wzajemnie miłością i opiekuńczością. Żona jest osobą gospodarną i zaradną. Duże poczucie humoru męża sprawia, że w trakcie rozmowy bardzo łatwo zapomnieć o trudnościach, z jakimi boryka się rodzina. Mężczyzna bardzo lubi spędzać czas w towarzystwie dzieci, które nie patrzą na niego przez pryzmat niepełnosprawności i dlatego chętnie czyta bajki dzieciom w zaprzyjaźnionym przedszkolu, wykorzystując swój talent, jakim jest piękny głos.
 
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny :
 
1. Voucher na 10 zajęć rehabilitacyjnych po 60 minut w domu
 
Pan M. kocha grać na gitarze i przy tym umilać czas przechodniom w parku. Jego największym marzeniem jest odzyskanie władania w ręce. Voucher na zajęcia rehabilitacyjne daje nadzieję, że ponownie będzie mógł robić to, co daje mu ogromną radość i pozwala na chwilę zapomnieć o niepełnosprawności. Voucher miałby uprawnić do odbycia 10 zajęć (najkorzystniej byłoby gdyby fizjoterapeuta przyjechał do domu pacjenta).
 
2. Opał – 100 kg
 
Koszt zakupu drzewa opałowego jest dużym wydatkiem dla rodziny, dlatego każdy okres grzewczy jest wyzwaniem. W mieszkaniu nie ma ogrzewania centralnego i jedynym źródłem ciepła jest stary piec kaflowy. Dodatkowo nieszczelne drzwi powodują braki w termoizolacji, w związku z tym do ocieplenia pomieszczenia zużywane jest jeszcze więcej surowca.
 
3. Żywność trwała
 
Wysokie koszty leczenia oraz niskie przychody powodują uszczuplenie miesięcznego budżetu rodziny. Dodatkowo robienie zakupów sprawia trudność żonie gdyż nie jest ona w stanie przynosić sama ciężkich zakupów. W związku z tym zapas trwałej żywności stanowiłby duże wsparcie dla rodziny.
 
Żywność trwała
Herbata
Kawa
Ryż
Kasza
Makaron
Mąka
Cukier
Olej
Dżem
Konserwy mięsne
Konserwy rybne
Owoce i warzywa w puszkach
Środki czystości
Mydło / żel myjący
Szampon
Pasta do zębów
Podpaski/tampony
Płyn do płukania
Proszek do prania
Płyn do mycia naczyń
Płyny czyszczące
 
Odzież
Kurtka (Zimowa)-męska
Rozmiar: XXL, Uwagi: Kurtka w kolorze czarnym, rozmiar może być nawet XXXL.
 
Wyposażenie mieszkania
Pościel (poszwy, prześcieradło)
Ręczniki
Specjalne wymagania:
Prześcieradło w rozmiarze 140 x 200 cm.
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Odkurzacz
 
Specjalne wymagania:
Mały odkurzacz ręczny, przy użyciu którego Pan M. mógłby sam posprzątać wokół siebie po zjedzonym posiłku.
 
 
Specjalne wymagania:
Drewno rozpałowe/drobnica. Jest to wysoki koszt dla rodziny.
 
Szczególne upominki
Ocieplany pokrowiec na gitarę.
Kosmetyki do pielęgnacji ciała.