AKTUALNOŚCI,  AKTUALNOŚCI BIBLIOTECZNE,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW

II Międzynarodowa edycja akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

II Międzynarodowa edycja akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

28 października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły  klas I- III edukacji wczesnoszkolnej oraz klas IV-VIII szkoły podstawowej wzięli udziału w kolejnej II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi, a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

    W akcji wzięli udział wszyscy obecni uczniowie klas I-VIII, którzy na długiej przerwie zagłębili się w lekturę ulubionej książki. Każdy czytający otrzymał słodki upominek. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie chętnie czytają książki!!
Nasz rekord: 824 czytających😀
      Dziękujemy za pomoc wszystkim wychowawcom i zapraszamy do współpracy w przyszłym roku.
                     M.Zięba- Borucińska, B.Rycyk, E.Spirydowicz