DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW,  SERCE SZKOŁY,  WOLONTARIAT

Zrzutka na Różową Skrzyneczkę

Razem z dyrekcją szkoły w Straszynie oraz z fundacją Różowa Skrzyneczka stawiamy różową skrzyneczkę w naszej szkole!
Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych podpasek, tamponów w przestrzeni publicznej. 4% kobiet i osób menstruujących w Polsce nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. To blisko 500 000 osób. 21 proc. nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na ich brak, 10 proc. z powodu ograniczonego dostępu do podpasek w ogóle nie wyszło z domu.
Samo postawienie skrzyneczki nic nie da, jeśli będzie ona stała pusta, dlatego powstała specjalna zbiórka na jej koszty i na co miesięczne zaopatrzanie.
Link do zbiórki znajduje się poniżej, zachęcam do wpłaty. Pomyśl jak ty byś się czuł_a gdyby tobie lub twojemu dziecku zabrakło ważnego środka higieny.
Lista co chcemy kupić za pełna kwotę: https://pastebin.com/ZuN8qstN
Uczniowie
Różowa skrzyneczka w szkole w Straszynie | zrzutka.pl