Uncategorized

Wielki Maraton Czytelniczy dla klas II i III

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2021/2022

Ogólnopolski konkurs czytelniczy dla uczniów klas II- III szkoły podstawowej

„Spotkacie nowych przyjaciół”

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas II i III SP do udziału w kolejnej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

Każdego miesiąca uczestniczy czytają wskazaną przez organizatora książkę, następnie piszą test sprawdzający znajomość  lektury. Na początku czerwca 2022 r. komisja konkursowa ogłosi nazwiska finalistów, laureatów i wyróżnionych oraz poda termin i miejsce uroczystej gali finałowej Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2021/2022.

Udział w konkursie jest dobrowolny, zgłoszenie uczestnictwa w konkursie jest równoznaczne z zaakceptowaniem jego regulaminu, konieczna jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia konkursu. Regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Uwaga! Organizatorzy Wielkiego Maratonu Czytelniczego nie zapewniają uczestnikom lektur. Zdobycie wskazanej książki należy do maratończyków. Oczywiście w poszukiwaniu książek wspomaga uczestników biblioteka szkolna.

Zapisy chętnych u wychowawców klas.

 

We wrześniu czytamy: Oziewicz Tina, Co robią uczucia

Pierwszy test ze znajomości książki odbędzie się w drugim tygodniu października, o konkretnym terminie uczestnicy zostaną powiadomieni.

 

Lista lektur w kolejności alfabetycznej

(kolejność rzeczywistą określają każdego miesiąca organizatorzy)


 1. Bednarek Justyna, Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają
  2. Cowell Cressida, Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę
  3. Charlotte Habersack, Proszę nie otwierać. Gryzie!
  4. Kołyszko Wojciech, Wstyd i latający śpiwór
  5. Milewska Marta H., Mietek i skarb Wejhera
  6. Piasecka Wioletta, Ignaś
  7. Oziewicz Tina, Co robią uczucia