Archiwum

Wielki Maraton Czytelniczy „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”.

Wielki Maraton Czytelniczy „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

 

Z wielką satysfakcją informuję, że do tegorocznej edycji Maratonu „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” skierowanej do uczniów z klas 4-6 zgłosiło się ponad 230 szkół. Pandemia nie przeszkodziła w przeprowadzeniu czytelniczych rywalizacji, które trwały przez 7 miesięcy. Uczniowie co miesiąc, uczestnicząc w zdalnym spotkaniu, rozwiązywali konkursowy test. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak przyznała 96 tytułów laureata, 96 tytułów finalisty i 121 wyróżnień. Wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie ze szkół, w których żaden uczeń nie zdobył tytułu Laureata ani Finalisty.

W Szkole Podstawowej w Straszynie w tegorocznej edycji Maratonu „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” tytuł Laureata uzyskała Alicja Lisowska z klasy 6b. Serdecznie gratulujemy nagrodzonej uczennicy oraz wszystkim uczestnikom WMC „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”!

 

Koordynator WMC

Monika Osińska