AKTUALNOŚCI,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW,  SERCE SZKOŁY

Budżet Uczniowski

Budżet Uczniowski
Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców zapraszają wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w Budżecie Uczniowskim.

Uczniowie, przechodząc przez cały proces, od pomysłu po realizację, mają możliwość poznać zasady pracy projektowej: współpracy w zespole ponad hierarchiczną zależność, planowania zadań, szacowania budżetu, delegowania obowiązków. Zapoznają się również z metodami promowania swoich projektów zarówno w budynku szkolnym, jak i on-line. Formuła ogólnoszkolnego głosowania daje poczucie wpływu na życie szkoły i rozwija samorządność.

Mając na uwadze w jak trudnej sytuacji wszyscy się znaleźliśmy, pragniemy wspierać dzieci i umożliwić im realizację wielu planów i pomysłów w tej „dziwnej” rzeczywistości. Z pewnością po powrocie do szkoły będzie łatwiej, ale możemy zacząć działać już teraz, wykorzystując Teams. Poniżej przesyłam wszystkie niezbędne materiały w celu zapoznania się z Budżetem Uczniowskim:

  1. Zaproszenie do udziału w projekcie – filmik zachęcający do udziału w projektach z udziałem uczniów naszej szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców oraz nauczycieli: https://www.youtube.com/watch?v=DVjMHZOZ1vE
  2. Film – poradnik dla uczniów o zarządzaniu projektami, wykonany przez rodziców: https://www.youtube.com/watch?v=NuSfAc_43mg
  3. Prezentacja – poradnik dla uczniów: PORADNIK DLA UCZNIÓW
  4. Regulamin BU: REGULAMIN
  5. Wniosek BU: WNIOSEK

Wniosek może złożyć każdy uczeń naszej szkoły z właściwie każdym pomysłem, nie musi to być cała klasa, choć jest to również mile widziane.

Może troje przyjaciół marzy o miejscu do spędzania czasu wolnego podczas przerw, gdzie można posłuchać ulubionej muzyki? Wystarczy pobrać wniosek, zaplanować działania, oszacować koszty, a następnie pomyśleć jak wypromować swój pomysł, aby to właśnie on w drodze głosowania przez wszystkich uczniów otrzymał dofinansowanie na realizację. Dzieci nauczą się wielu pożytecznych umiejętności, a przede wszystkim spędzą czas w sposób kreatywny.

W razie pytań i wątpliwości mogą się Państwo kontaktować z panią Joanną Stępień przez dziennik elektroniczny oraz z przedstawicielkami RR: panią Sylwią Menape-Moskal oraz panią Agnieszką Adamczyk-Kos za pośrednictwem Teams (wystarczy napisać wiadomość prywatną).

Proszę o kontakt zainteresowane osoby. Po zebraniu chętnych osób założymy kanał na Teams, gdzie będzie można w szybki i prosty sposób się skontaktować i doradzić.

Zachęcamy do zaangażowania.