Dzień Bezpiecznego Internetu – prezentacja

Akcja „Dzień Bezpiecznego Internetu” ma na celu przede wszystkim rozszerzanie i propagowanie:

* działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych;

* zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online;

* promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Prezentacja dotycząca bezpieczeństwa do pobrania pod linkiem:

Podsumowanie:

• Udało nam się zrealizować lekcje dotyczące bezpieczeństwa
  • Uczniowie wykonywali prace, w których przekazali w jaki sposób dbają o bezpieczeństwo (a nie jak powinno się dbać) (komiksy w różnych programach np.: skrypty w Scratch, strony internetowe, Ilustracje i animacje w GIMP, pliki graficzne w Paint, prezentacje w PowerPoint)
  • Odegrałyśmy scenki z uczniami
  • Zachęcałyśmy Rodziców do zapoznania się z prezentacją i poradnikami
  • Odpowiadałyśmy na każde pytania, informowałyśmy o innych możliwościach uzyskania pomocy
  • Wszyscy uczniowie na każdym etapie edukacyjnym, brali udział w Inicjatywie

Teraz już wiemy, że macie świadomość w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo w Internecie.