Europejski Dzień Języków Obcych

Miniony tydzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w naszej szkole m. in obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Starsi uczniowie zapoznali się z ciekawostkami o językach za pomocą kodów qr. Z kolei młodsi zostali zaznajomieni z krajami Europy, flagami oraz ciekawostkami na ich temat.

Brali też udział w happeningu językowym w postaci strojów europejskich krajów przygotowanych przez nich samodzielnie w zaciszu domowym.W ubiegły wtorek na korytarzach szkolnych można było zobaczyć uczniów poprzebieranych za kraje europejskie od Niemiec aż po Portugalię. Ponadto uczniowie gremialnie przystąpili do konkursu plastycznego o wybranym kraju europejskim-mieli za zadanie narysować flagę oraz rzecz,która im się kojarzy z danym krajem.