Archiwum

Elektro-patriotyzm

„ELEKTRO-PATRIOTYZM.
Alfons Hoffmann – prekursor hydroenergetyki na Pomorzu”

 

We wrześniu tego roku, dzięki współpracy Mediateki ze Szkołą Podstawową w Straszynie, ruszył projekt pt. „ELEKTRO-PATRIOTYZM. Alfons Hoffmann – prekursor hydroenergetyki na Pomorzu”. Był on skierowany do uczniów i wzięło w nim udział ponad 40 uczniów z klas 4-8. Byli oni podzieleni na 3 grupy, aby móc wziąć udział w warsztatach: literackich, plastycznych i fotograficznych.

Projekt miał na celu przybliżenie zapomnianego inżyniera Hoffmanna – pomorskiego patrioty i twórcy elektrowni wodnych na Pomorzu.  Podczas warsztatów literackich,  fotograficznych i sketchnotingu uczniowie przygotowywali grę terenową (quest) na temat elektrowni wodnych na Raduni. Gra rozpoczyna i kończy się w Straszynie. Drogę szlaku wyznaczają elektrownie wodne w.: Straszynie, Prędzieszynie, Kuźnicach, Juszkowie.

8 października po raz pierwszy przetestowano quest. Już niebawem zostanie wydana broszura do gry i każdy będzie mógł w nią zagrać. Ponadto gra będzie udostępniona w aplikacji mobilnej z geolokalizacją o zasięgu ogólnopolskim.