Archiwum

Informacja Rady Rodziców kwietniowym zebraniu

Podczas kwietniowego spotkania Rady Rodziców poruszono następujące tematy:

1. Temat niebezpiecznej ulicy Starogardzkiej – Zgodnie z ustaleniami na spotkaniu, w którym wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Dyrektor naszej szkoły oraz przedstawiciele: Zarządu Dróg Wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego, rady rodziców, policji, straży gminnej, rady sołeckiej oraz radnych gminy, ograniczenie prędkości do 40 km/h powinno zostać wprowadzone do końca kwietnia, a światła spowalniające będę funkcjonowały od września. Ponadto ZDW przeprowadzi audyt bezpieczeństwa na całej długości ulicy Starogardzkiej.

2. Rada rodziców uczestniczy w konsultacjach dotyczących planowanych w nadchodzącym roku szkolnym zmian wewnątrzszkolnego systemu oceniania w zakresie zachowania. Czekamy na ewentualne uwagi i pomysły Rodziców odnośnie Statutu Szkoły i Wewnątrzszkolnego Systemu.

3. Po raz pierwszy gmina Pruszcz Gdański, a wraz z nią nasza szkoła, przystępują do akcji Rowerowy Maj, promującej dojazdy do szkoły rowerami, hulajnogami i rolkami. 

4. Jako Rada Rodziców systematycznie organizujemy stojaki na rowery (część mamy zupełnie za darmo dzięki uprzejmości pani Doroty Michalskiej). Pani dyrektor zgłosiła też zapotrzebowanie do gminy.  W związku z tym, że dużo dzieci dojeżdża też hulajnogami, a w szatni nie ma już na nie miejsca, rada rodziców zadecydowała o  zakupie specjalnych stojaków, umożliwiających zapięcie hulajnogi, z budżetu rady rodziców. Jeden stojak na 10 hulajnóg.

5. Zdecydowaliśmy o kupnie dwóch urządzeń do pomiaru hałasu, zwrotnie informujących o przekroczeniu bezpiecznego progu hałasu do sal edukacji wczesnoszkolnej. Będzie to zakup pilotażowy – jeżeli urządzenia się sprawdzą to w przyszłości zakupimy ich więcej.

6. Podjęliśmy decyzję o nagrodzeniu klasy, która zebrały najwięcej wpłat na radę rodziców. Szczegóły ustalimy na najbliższym zebraniu RR.

/rr/