Archiwum

Międzynarodowy Turniej Robotyki RoboRAVE Poland

Organizatorzy RoboRAVE Poland zapraszają na drugą edycję turnieju, która odbędzie się w dniach 21-23.03.2019 r. w Straszynie koło Gdańska.
Ten międzynarodowy projekt realizowany jest przez organizatorki p. Tatianę Bartkowską i p. Annę Cholewińską, wyłącznie w jednym miejscu w Polsce.
RoboRAVE to program edukacyjny z zakresu robotyki dla uczniów i nauczycieli.
Pokazuje, jak zaprojektować, zbudować, zaprogramować oraz testować roboty wykonujące określone zadania.
Wydarzenie to jest również międzynarodowym turniejem robotyki przeznaczonym dla dzieci od 8 roku życia oraz dla osób dorosłych.
Turnieje RoboRAVE rozgrywane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie (m.in. USA, Meksyku, Kolumbii, Nigerii, Japonii, Indiach, Francji, Hiszpanii),a od zeszłego roku również w Polsce. Mottem turnieju jest”Today’s Play, Tomorrow’s
Pay” a celami: zabawa podczas nauki, dzielenie się i praca zespołowa.
RoboRAVE to turniej otwarty: dowolny robot, dowolne oprogramowanie, dla każdego z dowolnego miejsca na świecie. Drużyna musi składać się z 2 do 4 uczestników i opcjonalnie trenera. Pierwsza Polska edycja turnieju odbyła się w dniach od 15 do 16 czerwca 2018 roku również w Straszynie. Wzięło w niej udział około 40 drużyn z Polski, Hiszpanii i Rumunii. W tym roku zgłosiło się około 200 uczestników z 7 państw tworzących 87 drużyn. Będziemy gościć młodych robotyków z różnych części Polski oraz Turkmenistanu, Słowacji, Egiptu, Węgier, Turcji i Łotwy. Podczas
kolejnej odsłony zawodów rozegrane zostaną zmagania w następujących konkurencjach:
Zawody rozgrywane są w kilku grupach wiekowych zgodnie z następującym
podziałem i nazewnictwem grup: ES 8-10 lat, MS 11-13 lat, HS 14-18 lat, BK < 18 lat.

1. a-MAZE-ing (jazda po podwyższonym labiryncie z desek) ES, MS,
2. Fire Fighting (lokalizowanie i gaszenie świeczek) MS, HS, BK,
3. Line Following (śledzenie linii z transportem piłeczek ping-pongowych) ES,
MS, HS, BK
4. Sumo Bot (wypychanie się robotów poza ring) ES, MS, HS, BK,
5. Entrepreneurial (promocja własnego robota) ES, MS, HS, BK

Po raz pierwszy zostanie również rozegrany turniej MakeX Starter – zawody przeznaczone dla robotów Makeblock mBot, które muszą samodzielnie oraz we współpracy z inną drużyną wykonać wiele zadań na arenie. Zwycięzca otrzymuje zaproszenie na coroczne finały w Chinach.
Więcej informacje o wydarzeniu można znaleźć na polskiej stronie RoboRAVE.

 

<