Archiwum

Walczymy o bezpieczną Starogardzką!

Nie wyrzucajcie elektrośmieci do odpadów, bo już niedługo pomogą szkole! I pamiętaj, że nie ustajemy w walce o bezpieczeństwo naszych dzieci, ale też nas – rodziców odwożących je do szkoły i apelujemy o podpisanie petycji w spr. poprawy bezpieczeństwa ul. Starogardzkiej.

Podczas ostatniego zebrania, które odbyło się 5 grudnia 2018 r. Rada Rodziców omawiała następujące
kwestie:

 1. Planowane spotkania z psychologiem odbędą się w styczniu 2019 r.
 2. Szczoteczki do fluoryzacji – prosimy aby każda klasa wyznaczyła osobę odpowiedzialną za zakup szczoteczek do fluoryzacji ze środków klasowych i dostarczyła je do pielęgniarki szkolnej.
 3. Sklepik szkolny – nadal monitorujemy kwestię asortymentu, niebawem odbędą się kolejne rozmowy z osobą prowadzącą tę działalność.
 4. Zapadła decyzja o zakupie kolejnych 10 szt. worków sako do kącików relaksu dla dzieci.
 5. Omawialiśmy ponownie sprawę barier ochronnych wzdłuż ulicy Starogardzkiej – nie poddajemy się, czynimy kolejne starania, prosimy o poparcie i podpisy pod petycją wszystkich rodziców.
 6. W związku z wątpliwościami w kwestii dostępu do sprawdzianów przypominamy, że każdy rodzic może poprosić o udostępnienie sprawdzianu swojego dziecka.
 7. Na terenie szkoły w godzinach 16:00 – 7:00 będą parkować maszyny używane do budowy boiska, prosimy o ostrożność w godzinach przemieszczania się sprzętu.
 8. Do szkoły będzie można przywozić elektrośmieci! Zbiórka będzie się odbywać w wyznaczonych terminach. Firma odbierająca będzie przyznawać punkty, za które szkoła dostanie pomoce dydaktyczne.
 9. Firma Lotos, dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców, przekazała kolejne 3 komputery do szkoły.
 10. W dyżurce pani woźnej będzie dostępny odmrażacz do zamków rowerowych.
 11. Przy szatni 4-6 będą powieszone wykazy wszystkich zastępstw.

Ponadto, RR jednogłośnie podjęła Uchwałę nr 14/2018/2019 o dofinansowaniu balu karnawałowego dla edukacji wczesnoszkolnej w kwocie 500zł.

Kolejne spotkanie odbędzie się 9 stycznia 2019 r. o godz.18 w sali 45.

Szczegółowych informacji o działalności RR udzielają reprezentanci poszczególnych klas.

/rr/