Archiwum

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Dzięki temu księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogaci się o wiele nowych pozycji. Za pieniądze uzyskane z NPRCz biblioteka szkolna planuje zakup nie tylko lektur, ale także książek cieszących się zainteresowaniem uczniów.

Udział w programie to również wiele zadań podejmowanych przez społeczność szkoły. Należą do nich np. organizacja wydarzeń promujących czytelnictwo, realizacja klasowych projektów edukacyjnych w oparciu o księgozbiór biblioteki szkolnej. W ramach naszych działań kontynuujemy współpracę z innymi bibliotekami – m.in. z Mediateką w Straszynie oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Gdańsku ( filia w Pruszczu Gdańskim).

Do tej pory księgozbiór powiększył się o blisko 300 pozycji, czekamy na realizację kolejnych zamówień.

Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy do wypożyczania nowości!