Archiwum

Fotel w Szkole Podstawowej w Straszynie

FESTIWAL TEATRU LALEK  FOTEL

 

Mimo, że we wrześniu nie mogliśmy z klasą pójść do teatru, to znaleźliśmy inne rozwiązanie. Wzięliśmy udział w  największym w Polsce Festiwalu Teatru Lalek FOTEL 2020 on-line.

24 września br. uczniowie klasy II e obejrzeli na żywo transmisję spektaklu „Szkole przygody Tosi i Plastusia” Teatru Czwarte Miasto. Drugoklasiści  z niecierpliwością czekali na spotkanie z małym ludzikiem z plasteliny i jego opiekunką, z którymi zaprzyjaźnili się już w klasie pierwszej. Nie zawiedli się! Spektakl bardzo się  im podobał.

A oto relacja z tego wydarzenia:

FILM

Następnego dnia uczniowie obejrzeli kolejną propozycję z programu festiwalu – przestawienie Teatru Nemno „Królowa Śniegu”.  Opowieść  na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w formie teatrzyku cieni była niesamowita, poruszająca i na długo pozostanie dzieciom w pamięci.