Archiwum

Uroczystości obchodów 100 lecia Bitwy Warszawskiej

Dnia 25 września w Szkole Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Straszynie odbyły się obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej oraz 100-lecia Bitwy nad Niemnem, która była zwieńczeniem tej pierwszej. Dzięki ofiarności i bohaterstwu polskiego żołnierza została ocalona w 1920 r. dopiero co odzyskana Niepodległość Polski i los Europy Zachodniej przed zalewem bolszewickiej Rosji. Była to wojna światów – świata zachodniej kultury ze światem zbrodniczego komunizmu.

            Nasza szkoła uczciła 100-lecie Bitwy Warszawskiej poprzez uroczyste wciągnięcie na maszt, biało-czerwonej flagi narodowej o wymiarach 3,5 m x 1,5 m. Uroczystość uświetniła obecność uczniów- trójek klasowych klas 4-8, nauczycieli, pracowników szkoły, pocztu sztandarowego i dyrekcji szkoły – Pani mgr Renaty Jelińskiej, Pani mgr Beaty Jakusz i Pani mgr Grażyny Zawackiej.

Podczas śpiewania hymnu biało-czerwona flaga narodowa została wciągnięta na drewniany, 8 metrowy maszt, który wcześniej został wyremontowany i zakonserwowany przez naszych pracowników szkoły – Pana Darka i Pana Bogusława. Po uroczystości, nauczyciel historii Sylwester Nowek rozdał uczniom ufundowane przez siebie nagrody w postaci książek i dyplomów za udział w szkolnym konkursie historycznym „Historia moją pasją”.