AKTUALNOŚCI,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW

Bieg Świadomości Autyzmu

8 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu dzieciaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach przybliżających im tematykę autyzmu z którym boryka się coraz większa liczba uczniów naszej placówki. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, filmików oraz wykonaniu tematycznych prac plastycznych wszystkie klasy udały się na boisko szkolne, gdzie, przy współpracy z Fundacją Coś Dobrego, został dla nich zorganizowany Bieg Świadomości Autyzmu. Do naszego biegowego wyzwania zgłosiło się aż 167 uczestników z całej szkoły, zaś pozostali uczniowie wspaniale dopingowali kolegów i koleżanki.
Po zebraniu wszystkich biegaczy na miejscu biegu, pani Monika Filutowska – Król przeprowadziła dla nich profesjonalną rozgrzewkę – unikanie kontuzji jest bardzo ważnym elementem kariery biegacza 😉 Później Pani Dyrektor Renata Jelińska przecięła symboliczną błękitną wstęgę rozpoczynając wyzwanie. 

Zawodnicy biegali przez całe 45 minut pobijając wszelkie rekordy! Na mecie biegu czekały na nich pamiątkowe medale, butelka wody oraz tematyczna fotobudka. Zawodnicy zostali także nagrodzeni dyplomami, słodkościami, zaś klasy, które wystartowały w biegu w 100% składzie ( czyli Ic oraz IIc) otrzymały wzmacniającą czekoladę 🙂
Organizatorzy postanowili wyróżnić w sposób szczególny uczniów klasy IIIb, którzy nie dość, że wystartowali WSZYSCY wraz z wychowawczynią, panią Marzeną Kwiecień, to dodatkowo pomagali bardzo aktywnie w organizacji imprezy udowadniając swoją samodzielność, zaradność i odpowiedzialność. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy!
Dziękujemy także uczniom klas starszych za wolontariat i wparcie, bez Was nie dalibyśmy rady! Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję biegu za rok.
Poniżej przedstawiamy fotorelację z wydarzenia.

Pełna galeria – tutaj https://photos.app.goo.gl/C2a27XFa1xE53crW6