SERCE SZKOŁY,  TWÓRCZOŚĆ ZMP,  Uncategorized

Ludzie listy piszą… prace Uczniów klasy V SP

Drogi Okeanosie – Ojcze mój !

Od kiedy poślubiłam Posejdona, jeszcze do Ciebie nie pisałam.

Bardzo się za Tobą stęskniłam.

Moje życie zmieniło się diametralnie, ale zapewniam Cię,  że jestem pod dobrą opieką. Posejdon darzy mnie wielkim uczuciem, troszczy się o mnie i spełnia każdą moją wolę.

Pałac, w którym mieszkamy, jest piękny, przytulny-jak z bajki.

Jest błękitny i ma niesamowity dach z muszli, które podczas odpływu otwierają się, a wewnątrz nich ukazują się cudne perły.

Wokół rozciąga się piękny i malowniczy ogród, w którym rosną różnorodne kwiaty i niebiesko-czerwone drzewa, które są ozdobione złocistymi owocami.

Wokół pałacu pływają, różne miłe ryby, które zawsze rano budzą nas swoim śmiechem.

W królestwie mojego męża nie można się nudzić. Codziennie rano, po pysznym śniadaniu, ubieramy stroje i pływamy pośród pięknych kwiatów i ryb.

Ojcze tak tęsknię i marzę, żeby Cię wkrótce zobaczyć. Mój mąż niedługo wydaje przyjęcie urodzinowe, a Ty jesteś honorową osobą  na liście gości. Możesz spodziewać się gońca ze specjalną przesyłką, w której będzie zaproszenie.

Żegnam Cię z wyrazami miłości i przesyłam pozdrowienia.

Twoja kochana córka

Amfitryta

autor listu: Karol Krause klasa V ”d”

Posejdonia, 980 r.p.n.e

Drogi Ojcze!

Pozdrawiam Cię wraz z moim mężem Posejdonem.

Chciałabym opowiedzieć Ci jak mieszkam. Wolałabym jednak, abyś

Przybył do nas w odwiedziny i sam obejrzał przepych pałacu.

Z wielkich bursztynowych okien widać przepiękny wodny świat,

który jest pełen morskich zwierząt. Widać również ukwiały, drzewa

i kwiaty. W podwodnym świecie mam dużo służących nereid, które

mnie rozbawiają. Uwielbiam przebywać w pałacu, ponieważ jest

piękny i czuję się w nim bezpiecznie. Mój mąż Posejdon włada całym

wodnym żywiołem. Potrafi rozpędzić burze i pomaga marynarzom

sprowadzić ich okręty na głębokie wody osiadłe na mieliźnie.

Jest dla mnie dobry i spełnia moje wszystkie pragnienia.

Mieszkańcy podwodnego królestwa szybko mnie zaakceptowali jako

swoją królową. Oni również mnie kochają.

Jestem bardzo szczęśliwa. Czekam na Twój przyjazd i zapraszam

serdecznie również moje siostry.

Twoja kochająca córka

Amfitryta.

Jestem akapitem tekstu. Kliknij przycisk, by zmienić ten tekst. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.