AKTUALNOŚCI

Laboratoria Przyszłości – długopisy 3D

Uczniowie na kółku informatycznym zapoznali się z budową i wykorzystaniem długopisu 3D zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie kolorowymi filamentami, zamontowanymi w długopisie 3D, wykonali piękne prace według gotowych szablonów, samodzielnie zaprojektowali i wykonali ciekawe ozdoby świąteczne – gwiazdki, choinki, pierniczki.

Patrycja Płaza uczennica klasy 5 b uczestniczyła w konkursie „Wyzwanie Mikołajkowe” organizowane przez grupę „Laboratoria Przyszłości w praktyce” oraz Wydawnictwo Edukacyjne EI System. Konkurs był wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim, skierowanym tylko i wyłącznie do członków społeczności „Laboratoria w Przyszłości w praktyce” na Facebooku. Patrycja przygotowała/opracowała autorski szablon i na jego podstawie wykonała pracę o tematyce mikołajkowej za pomocą długopisu 3D – „Skrzynka na listy do św. Mikołaja”.

Alicja Okrój