Rzecz się działa niesłychana!

W piątek 25 listopada Uczniowie klasy 8 b zamienili salę języka polskiego w salę sądową. Postanowili dokonać sądu nad zbrodniarką  Balladyną- bohaterką słynnej  tragedii Słowackiego.  Zarówno oskarżyciele jaki i obrońcy byli świetnie przygotowani, i sprawnie powoływali kolejnych  świadków rozprawy: zaufany lekarz królewski, Wdowę, duch Kirkora, a także Balladynę. Całej rozprawie przysłuchiwali się ławnicy. Po mowach końcowych wygłoszonych przez prokuratora jak i obrońcę oskarżonej- Sędzia Sądu Najwyższego wydał wyrok: Balladyna winna zarzucanym jej czynom!
Pozostali Uczniowie, wcielając się w rolę dziennikarzy, przeprowadzili wywiad z mecenasami i prokuratorem.
Ósmoklasiści doskonalili sztukę argumentowania, a także pochwalili się znajomością dramatu
Marzena Zięba-Borucińska