AKTUALNOŚCI,  DLA RODZICÓW,  DLA UCZNIÓW

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA W SZKOLE PODSTAWOWEJ.

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane  z odzyskaniem  przez Polskę w 1918 roku niepodległości.

 Z tej okazji 10 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas 5, 7 i 8 pod kierunkiem nauczycieli muzyki i historii p.  Pameli Chłodnej i  p. Sylwestra Nowek .

Apel rozpoczął się odśpiewaniem Hymnu Polski, a następnie uczniowie klas 5a, 6c, 7a, 7b, 8a i 8b za pomocą prezentacji, recytacji, śpiewu i grania przedstawili piękną i wzruszającą historię Polski, a w szczególności Jej trudną drogę do odzyskania niepodległości, nie pomijając oczywiście historii jednego z najważniejszych Ojców Naszej Niepodległości – I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Na wyróżnienie szczególnie zasługują uczennice i uczniowie naszej szkoły, dzięki którym Apel nabrał szczególnego charakteru i wywołał wiele łez wzruszenia z powodu Ich cudownego występu.

Byli to:

– Gracjan Misztal, kl. 8a – pomoc w nagłośnieniu,

– Michał Drażba, kl.8b – pomoc w nagłośnieniu,

– Magdalena Sowa, kl. 8b – mistrzowska gra na  pianinie,

– Sylwester Jasiński, kl. 8b – aktor,

– Alicja Lisowska, kl. 8b – slajdy, wzorowo zaprezentowana historia Polski,

– Emilia Szałaj, kl. 7a – przepięknie granie na flecie

– Olga Kosiorek, kl. 7b – aktor

– Nina Kondra,t kl. 7b –  aktor

– Karolina Brzęczek- Eklov, kl. 7b  – aktor

– Wiktor Tadajewski- Tkaczyński, kl. 7b – harcerz

– Aleksandra Lisowska, kl. 6c – aktor

– Flawia Sajdłowska, kl. 8e – przepiękny śpiew, aktor

– Jan Żmijewski, kl 5a – niesamowity śpiew, Jan zaśpiewał utwór „Dziś idę walczyć, Mamo!” i tu trzeba nadmienić, iż kilka dni wcześniej zajął drugie miejsce w gminnym konkursie piosenki patriotycznej.

Na koniec Dyrektor szkoły p. mgr Renata Jelińska podziękowała artystom i organizatorom za występ, a widowni – za udział w uroczystym apelu.